DZIEŃ MATEMATYKI

12 MARCA - DZIEŃ MATEMATYKI. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. W światowym Dniu Matematyki w 2012 roku wzięło udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku. Inicjatorem było Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W obchodach wzięło udział ponad 100 szkół z całej Polski. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać dużo satysfakcji i radości. Mogą pomóc Wam w tym książki znajdujące się w naszej bibliotece. Polecamy.