Babcia Grunia czyli Edyta Zarębska - spotkanie autorskie

13 maja 2015 r. w sali widowiskowej MOK-u w Złoczewie odbyło się spotkanie z lubelską bajkopisarką i ilustratorką  książek dla dzieci  - Edytą Zarębską, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Pani Edyta znana jest pod pseudonimem „Babcia Grunia”.

Autorka w bajkowym stroju motyla, opowiedziała dzieciom o swojej  przygodzie z pisaniem, która jest spełnieniem jej dziecięcych marzeń. Pani Edyta podpowiedziała uczestnikom spotkania, że najważniejsze w życiu jest marzenie, ale by się spełniło trzeba mu pomóc swoją nauką i pracą.

Spotkanie miało piękną oprawę słowno – muzyczną. Mąż Pani Edyty śpiewał, grał, czytał fragmenty opowiadań autorki oraz fragmenty bajki „Opowieści  Babci Gruni”. To on przekonał żonę do spotkań autorskich z czytelnikami. Oboje zachęcali dzieci do odwiedzania biblioteki, bo gdzie jak nie tu można poszerzyć zdobyte w szkole umiejętności, oraz wyrobić sobie wyobraźnię. Sympatyczne i przebiegające w wesołej i miłej atmosferze spotkanie dostarczyło maluchom wiele radości. Dzieci od początku brały w nim aktywny udział, odpowiadając  na pytania i dzieląc  się swoimi pomysłami. Przy dźwiękach piosenki „MĄDRA RZEKA”, skomponowanej specjalnie dla czytelników bibliotek  autorka rysowała, a dzieci bawiły się w odgadywanie powstałych obrazów.  

Na zakończenie spotkania z okazji jubileuszu biblioteki wręczono nagrody książkowe najbardziej aktywnym czytelnikom.

 W spotkaniu uczestniczyły  dzieci z Publicznego Przedszkola oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Złoczewie .  

Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie.

  „…Spotkania z czytelnikami sprawiają mi ogromną radość , a poznawanie ludzi , którzy zapraszają mnie do siebie daje wiarę we własne siły.’’ – tak autorka mówi o sobie.


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl