Dzień Matki

Mama to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęścia i bezpieczeństwa. Dla małego dziecka mama to najważniejsza osoba w jego życiu. Dlatego też co roku  nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do mam organizując Dzień Matki.

Uczniowie klasy I C ze SP w Złoczewie uczcili święto swoich mam 27 maja br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Złoczewie. Wychowawczyni klasy Elżbieta Laskowska wraz z pracownikami biblioteki zadbała, aby tego dnia czytelnia była pięknie udekorowana i stała się sceną, na której dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały bogaty program artystyczny. Mamy obejrzały go przy kawie, herbatce i słodkim poczęstunku. Były piosenki, wierszyki oraz życzenia dla kochanych mam. Wcześniej dzieci przygotowały portrety swoich mam. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków – laurek oraz kwiatów, całusom i uściskom wzruszonych mam nie było końca. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna, a mamy uczniów klasy I c czuły się wyjątkowo.

„Mam dwie córki , ale jeszcze na takim dniu matki nie byłam. Jestem pod dużym wrażeniem. Dziękuję pani Eli, a także bibliotekarkom, za tak miłą i sympatyczną atmosferę. Czułam się, jak w kawiarni – stolik, bukiecik pachnących konwalii…” – to wypowiedź jednej z mam.


 

 


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl