Jesień z biblioteką

"Jesień z biblioteką" - pod takim hasłem Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie zorganizowała cykl jesiennych spotkań dla uczniów klas I-III. Lekcje były realizowane w okresie od 21 września do 30 października br. W zajęciach pt. "Święto Pieczonego Ziemniaka" wzięło udział 194 dzieci. Przeprowadzono 3 warsztaty plastyczne pt. "Grzybobranie", w których uczestniczyło 64 uczniów oraz 2 warsztaty plastyczne " Jesienne zawieszki", na które do biblioteki przyszło 41 dzieci. Ponadto 40 osób uczestniczyło w 2 warsztatach kulinarnych - robienie sałatek z warzyw i owoców. Najtrudniejsze dla uczestników okazały się jednak warsztaty krawieckie, w czasie których dzieci własnoręcznie szyły kolorowe maskotki w kształcie owoców i warzyw.

Celem zajęć było: rozszerzenie współpracy biblioteki publicznej z uczniami szkoły podstawowej; promowanie literatury dziecięcej wśród dzieci w wieku szkolnym; wzbogacenie wiedzy z  zakresu przyrody; rozwijanie zainteresowań przyrodniczych; promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych na świeżym powietrzu; integrowanie uczniowskiej społeczności poprzez zabawę; rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy pomiędzy dziećmi; poszerzenie wiedzy ucznia na temat ziemniaków, warzyw i owoców, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie, recytowanie i wysłuchiwanie informacji oraz praktyczne działania. Celem było też podkreślenie znaczenia uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej niż zwycięstwa.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Złoczewie, Stolcu, Unikowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl