Kalina Jerzykowska - spotkanie autorskie

W dniu 7 maja 2015 roku w ramach akcji „Z książką na walizkach”  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna  w Złoczewie wspólnie z wydawnictwem Literatura w Łodzi zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Kaliną Jerzykowską. Pisarka odwiedziła uczniów  Szkoły  Podstawowej  w Stolcu. Dzieci wysłuchały opowieści pani Kaliny o jej twórczości pisarskiej. Wspólnie próbowano odgadnąć pochodzenie swoich nazwisk. Pani Jerzykowska razem z dziećmi przygotowała krótkie przedstawienie. W trakcie spotkania został podsumowany konkurs plastyczny na komiks ph. „Na tropie tajemnic mojego regionu”. Pisarka nagrodziła 1 pracę, która weźmie udział w dalszej ocenie. Pani Kalina wyróżniła także 2 komiksy. Laureaci konkursu otrzymali książki pisarki wraz z jej dedykacją. Zorganizowano wystawkę wszystkich prac konkursowych. Sama pisarka również przygotowała i przeprowadziła w czasie  spotkania konkursy, m.in. szeleszczące wierszyki. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami autorskimi. Pani Elżbieta Bondas kierownik Filli Bibliotecznej w Stolcu również wręczyła dyplomy i nagrody najaktywniejszym czytelnikom biblioteki.  Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

Na koniec  wizyty   można  było zakupić książki, zrobić sobie zdjęcie z pisarką i otrzymać autograf z okolicznościowym wierszykiem.

W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie Szkoły Podstawowej w Stolcu wraz z wychowawcami. Było to pierwsze spotkanie autorskie w tej szkole.

Pani Kalina jest teatrologiem, pisarką, dziennikarką działu kulturalnego Gazety Wyborczej, autorką musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych, jurorką dziecięcych festiwali teatralnych.

Spotkaniem z Kaliną Jerzykowską Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie zainaugurowała XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

 


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl