Kocim tropem - zabawa literacka

Indywidualiści chodzący swoimi ścieżkami czy kanapowe pieszczoszki? Pełne wdzięku, gracji i tajemnicy czy zabawne ciekawskie gapy? KOTY. Choć nie są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, nie wyobrażamy sobie bez nich życia. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, i z tej też okazji w bibliotece spotkaliśmy się z uczniami SP w Złoczewie.

Dzieci z klasy II d , które brały udział w zabawie literackiej, poznały historię i obyczaje kotów, ich rasy, koty dzikie, a także te literackie. Dowiedziały się kilka ciekawostek dotyczących kotów, po których wywiązała się wymiana zdań na temat ich pielęgnacji i traktowania. Mówiliśmy o swoich domowych „mruczkach”, ale także o tych wielkich i dzikich należących do rodziny kotowatych. Nie zabrakło również głośnego czytania kocich wierszy. Niespodzianką była wizyta Kazia – kota rasy brytyjskiej krótkowłosego niebieskiego. Celem spotkania było zainteresowanie uczniów książką/literaturą, zachęcanie do czytania ciekawych i porywających kocich historii a przede wszystkim propagowanie szacunku do zwierząt domowych, a także porzuconych i bezdomnych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota serdecznie pozdrawiamy wszystkich tych, którzy darzą to miłe zwierzę szczególną sympatią i troską.


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl