Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Unikowie

Filia Biblioteczna w Unikowie zorganizowała ciekawe formy pracy w ramach obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Czytelnicy, użytkownicy oraz osoby odwiedzające bibliotekę mogli w nich uczestniczyć.

8 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej w Unikowie bardzo aktywnie spędziły czas w bibliotece na warsztatach z produkcji  wyrobu masła i sera. Zajęcia przeprowadził Paweł Kieroń z Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Opowiedział zgromadzonym w czytelni, jak w dawnych czasach za pomocą domowych urządzeń gospodynie wiejskie mogły własnoręcznie wyprodukować ser i masło. Dla uczniów była to niezapomniana lekcja historii i tradycji naszego sieradzkiego regionu. 

12 maja w czytelni Filii Bibliotecznej miało miejsce otwarcie wystawy obrazów Pawła Baśnika i grafik  Justyny Andrzejewskiej. Wystawę można zwiedzać w godz. pracy filii do 19 maja br.

Natomiast 14 maja br. w czytelni biblioteki odbyły sie zajęcia  z socjoterapeutą - Anną Kos - z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej  w  Sieradzu. Temat spotkania "Inni lecz tacy sami" dotyczył m.in  akceptacji osób niepełnosprawnych, ich funkcjonowania w środowisku. Ogłoszono również konkurs plastyczny o uzależnieniach "Mamo, tato - nie pal! Alkohol szkodzi zdrowiu" dla dzieci klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Unikowie. 

 


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl