Wykład Jolanty Szwalbe

W środę  4 czerwca 2014 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Złoczewie odwiedziła Jolanta Szwalbe. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.
    Pani Szwalbe w trudnym okresie pracy zawodowej, zainspirowana życiem i działalnością Benjamina Franklina zaczęła pisać książki motywacyjne, reportaże, dzienniki, biografie i wydawać je w swoim prywatnym wydawnictwie. Autorka wzoruje się na ludziach, którzy do czegoś doszli pokonując swoje słabości i nie zniechęcają się przy pierwszej przeszkodzie oraz którzy działają na rzecz potrzebujących. Jest niepoprawną optymistką, jak o sobie mówi. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia, bo nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia i dlatego warto je wydobyć z siebie. Należy też słuchać swojej intuicji i swojego serca gdyż człowiek jest kopalnią złota, z której możesz wydobyć wszystko, co Ci potrzebne do wspaniałego i radosnego życia. Autorka ciekawie prezentowała myśli wielu znanych ludzi opowiadając o ich dokonaniach, przytaczała ciekawe momenty z ich biografii. Potrafiła słuchaczy wzruszyć i rozśmieszyć anegdotami, natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat zgodnie z powiedzeniem B. Franklina. „Jeśli jest coś albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia”.
   Jolanta Szwalbe podczas  spotkania zaprezentowała swoje cztery książki, które są zbiorami myśli, sentencji i cytatów: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Sekrety istnienia”, „Złap wiatr w żagle”, i „Wyrusz w drogę”.
Po wykładzie, który został nagrodzony brawami, można było zakupić wybrane książki wraz z dedykacją.

 


© 2021 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie   |   Realizacja: Interefekt.pl