Karnawał czas zacząć ! - zabawa literacka w szkole w Broszkach

Dzieci uwielbiają przebrania. Każda okazja do założenia kostiumu jest dobra. Na szczęście kalendarz wskazuje teraz czas, kiedy mamy do tego dobry powód, a mianowicie karnawał. Zapusty to czas balów, zabawy i radości. O balach maskowych czy przebierańcach odwiedzających w czasie zapustów gospodarzy po wsiach, kuligach, pierzakach, tłustym czwartku oraz innych zwyczajach i tradycjach, które towarzyszyły naszym dziadom i pradziadom podczas karnawału dowiedziały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Broszkach w czasie zabawy literackiej, która odbyła się w w dniu dzisiejszym. Bibliotekarki ze złoczewskiej książnicy przygotowały na spotkanie z uczniami i przedszkolakami rekwizyty związane z balem karnawałowym: maski, czapki oraz balony. W klasie było kolorowo i radośnie. Spotkanie to uświadomiło uczestnikom jak ważne jest pielęgnowanie tradycji ludowych.